Како да го наместите вашиот Facebook Feed да се појавува хронолошки?

Howfinity продолжува со советите поврзани со технологијата за „обичните смртници“, а овојпат покажува како да го нагодите вашиот Facebook Feed да ви ги прикажува новостите хронолошки, а според алгоритмот на вашите претходни активности на социјалната мрежа.

реклама

Интернет

Три нови опции на Facebook Messenger

Read more

Триесет и четири жени го тужат Pornhub

Read more

Се продава оригиналниот изворен код за www

Read more

Време на промени: Дали ви се допаѓа дизајнот за Windows 11?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како би функционирала Влада на Обединетата Земја?

Read more
play_arrow

Зошто чувствувате умор после јадење?

Read more
play_arrow

Како Кина го копира Западот?

Read more
play_arrow

Вака звучи кога покрај вас ќе „прошиша“ Mеrcedes AMG E63 S

Read more
play_arrow

Колку време треба да бидете на диета за да направите стомачни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW E46 M3 или Toyota GR Yaris?

Read more
play_arrow

Објавен финалниот трејлер за „Black Widow“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Што ако човекот никогаш не стапнеше на Месечината?

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди во мај

Read more
play_arrow

10 минути пилатес за цврсти нозе

Read more
play_arrow

Колку брзо патува мислата?

Read more