Кира Најтли: Не сакам да снимам секс сцени во филмови режирани од мажи

Славната актерка Кира Најтли изрази непријатност во врска со снимањето на интимни сцени во филмовите, нагласувајќи дека повеќе нема намера тоа да го прави во филмови кои ги режираат мажи, пренесе Guardian.

Најтли вели дека повеќе нема да ги толерира машките погледи и дека такви сцени ќе снима само ако режија на филмот е жена.

„Најдете некој друг, јас тоа не го сакам од повеќе причини. Родив две деца и претпочитам да не стојам гола пред група мажи“, вели актерката.

Таа додава дека машките колеги отсекогаш ѝ кажувале како треба да се однесува и неретко се однесуваат како да знаат како е да се биде жена во филмската индустрија.

„Биди убава, биди подготвена да дадеш поддршка, па дури и биди убава, но не премногу убава. Биди слаба, но не претенка, биди секси – но не претерувај. Не сакам да им бидам или мајка или жена со која мажите ќе флертуваат. Не сакам ни да спијам со нив. Само сакам да работам. Дали е тоа во ред?“, вели таа.

Најтли вели дека не сака да снима ни секс сцени со секс во кои сите се прегласни.

„Жените мора да кокетираат или да бидат мајки во филмовите, единствено така можат да успеат. Навистина ми е смачено од тоа“, смета актерката.

Тагови
реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Филм & ТВ

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Топ 10 ликови кои, изненадувачки, преживеаја

Read more

Мајк Тајсон повика на бојкот на новиот биографски документарец за него

Read more

Топ 20 хорор филмови базирани на вистинска приказна

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 ликови кои, изненадувачки, преживеаја

Читај повеќе

Мајк Тајсон повика на бојкот на новиот биографски документарец за него

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 хорор филмови базирани на вистинска приказна

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе тизер за „Army of the Dead“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за документарецот за Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow

„Бизарно и одвратно“: Твитерџиите „ископаа“ старо интервју со Џенифер Анистон кај Летерман

Читај повеќе
  • play_arrow

„Caught by a Wave“ - нов романтичен филм на Netflix

Читај повеќе

Кејли Куоко: Крајот на „The Big Bang Theory“ ме погоди како гром од ведро небо

Читај повеќе