Мајкл Џеј Фокс доби почесен Оскар

Актерот Мајкл Џеј Фокс, кој се повлече од светот на глумата во 2000 година, доби почесен Оскар.

Тој ја освои публиката со ТВ-комедијата „Family Ties“ и филмовите „Back to the Future“, а во саботата доби почесен Оскар за неговата работа за собирање 1,5 милијарди долари за истражување на Паркинсова болест.

На актерот му беше дијагностицирана Паркинсова болест кога имаше само 29 години. Станува збор за нервно нарушување кое предизвикува треперење и други симптоми.

Подоцна се повлече од светот на глумата и основа фондација за истражување на оваа состојба, за да помогне во финансирање за потрагата по лек.

Remote video URL
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Филм & ТВ

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Read more

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Read more

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Харисон Форд е подмладен во трејлерот за „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Кање Вест повторно блокиран на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Читај повеќе

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Читај повеќе

Ќерката на Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас порасна во убавица

Читај повеќе
  • play_arrow

Истиот подрум, нова генерација: Погледнете го трејлерот за That ’90s Show

Читај повеќе