Мал авион ја промашил пистата и удрил во автомобил во Тексас

Макфакс/Кајгана
/ 14.11.2023 / 09:53

Едномоторниот мал авион Lancair IV-P ја промашил пистата при слетување на аеродром во МекКини, Тексас, а потоа се излизгал и удрил во автомобил кој минувал на блиската патека.

Видеото од несреќата го снимил минувачот Џек Снајдер, а на него се гледа како авионот поминува низ ограда за време на итното слетување.

„Го видов авионот како брзо се спушта и знаев дека нема да има време да застане“, изјави Шнајдер за локалната телевизија WFAA-TV во саботата.

„Очигледно беше дека оди пребрзо. Од гумите излегуваше чад!“, раскажува тој.

Возачот на автомобилот со полесни повреди е пренесен во болница, додека двете лица во авионот не се повредени, јавува BBC.

URL
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Свет

Европејците сѐ помалку сакаат да работат, државите се обидуваат да ги мотивираат

Read more

Унгарија најпосле ѝ дозволи на Шведска да влезе во НАТО

Read more

Навални требало да биде разменет за руски платен убиец, Путин се откажал во последен момент

Read more

Земјоделците ги пробија барикадите во Брисел, полицијата бега, активирани водени топови

Read more
 

Вести

Падна вредноста на доларот

Читај повеќе

Европејците сѐ помалку сакаат да работат, државите се обидуваат да ги мотивираат

Читај повеќе

Уште едно убиство: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Читај повеќе
  • play_arrow

Османи прв собра 10.000 потписи за претседател: Веста ме најде во домашен амбиент

Читај повеќе

Амбасадорката Тигањ: Во Хрватска може и со старите пасоши

Читај повеќе

Земјотрес во Босна и Херцеговина и во Хрватска

Читај повеќе

Унгарија најпосле ѝ дозволи на Шведска да влезе во НАТО

Читај повеќе

Герапетритис: Преспанскиот за пасошите мора да се почитува, а меморандумите во Грција ќе бидат ратификувани кога ќе им дојде времето

Читај повеќе

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Читај повеќе