Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Гледачите на серијата Muted  на Netflix не престануваат да го коментираат нејзиниот крај на Twitter.

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix изминатава недела, а приказната го следи Серхио, млад човек кој занемува откако наводно ги убил своите родители. Тој одбива да зборува за тоа што се случило, па психолозите одлучуваат да го ослободат од малолетнички затвор по шест години за да го набљудуваат неговото однесување додека се враќа на местото на злосторството.

Дали навистина Серхио ги убил родителите дознаваме дури во последната сцена, која ги изненади и ги потресе гледачите.

„Ќе ми треба терапија после ова“, напиша еден.

„Серијата е одлична, но крајот е неочекуван“, тврди друг.

„Ако сакате мрачна и изопачена серија со целосно луд крај, гледајте ја Muted. Гарантирам дека нема да погодите како ќе заврши", вели трет.

„Немам што да кажам освен дека крајот е вознемирувачки“, е само уште еден од коментарите.

Remote video URL
Тагови
реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Филм & ТВ

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Read more

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Read more

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Read more

Искрен трејлер за Barbie

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Читај повеќе
  • play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Читај повеќе

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Читај повеќе
  • play_arrow

Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ е речиси непрепознатлив во трејлерот за новиот вестерн

Читај повеќе
  • play_arrow

Во сабота по 13-ти пат фестивалот Здраво млади во МКЦ

Читај повеќе

Аријана Гранде поднесе барање за развод по само 2 години брак

Читај повеќе