Најавено забавување на сообраќајот на крстосницата на булеварите „Србија“ и „Борис Трајковски“

ЈП „Улици и патишта“ - Скопје информира дека поради демонтажа на оштетен полупортален семафорски столб на кростосницата помеѓу булеварите „Борис Трајковски“ и „Србија“ ќе биде забавен сообраќајот во тој дел од Скопје.

- Апелираме до граѓаните за трпение до завршување на работите со цел да се воспостави безбедност во движењето и да се врати нормалниот тек на движење на возилата, соопшти јавното претпријатие.

реклама

Најдобриот зеленчук за превенција од рак, според онколозите

Read more

Кое месо е најдобро за здраво срце?

Read more

Кардиолозите откриваат која храна е неопходна за здрави артерии

Read more

Трите најздрави намирници во светот, научно докажано

Read more

Македонија

Движењето ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ остварија средба за соработка

Read more

Облачно време со дожд и грмежи и услови за краткотрајно невреме

Read more

Гром го остави без струја дебарско-струшкиот регион

Read more

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи

Read more
 

Вести

Макрон е подготвен за дебата со лидерката на екстремната десница

Читај повеќе

Движењето ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ остварија средба за соработка

Читај повеќе

Облачно време со дожд и грмежи и услови за краткотрајно невреме

Читај повеќе

Гром го остави без струја дебарско-струшкиот регион

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Детали за ноќната спасувачка мисија: Го лепеле чамецот и им фрлале вода на заглавените пред да ги извлечат живи

Читај повеќе

Смрдеа затвори дел од салите за операции во комплексот клиники „Мајка Тереза“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Нови детали за американскиот „невидлив“ бомбардер

Читај повеќе

Доларот зајакна, еврото ослабе

Читај повеќе

Шолц ја предупреди Фон дер Лајен да не соработува со десничарските екстремисти

Читај повеќе