Нашата планета, нашиот дом

Денеска, 22 април, е ден на планетата Земја, празник на единствениот дом на сите живи суштества.

Овој ден за првпат бил одбележан во САД во 1970 година, кога се одржале најголемите еколошки демонстрации во историјата. Денес празнуваат 193 земји ширум светот, а учествуваат милијарда луѓе.

реклама

Останато

Топ 10 моменти од кралицата Елизабета во The Crown

Read more

Спасување куче паднато од брана

Read more

Спасување хаски од замрзнато езеро

Read more

Дронска снимка од поплавите во Канада

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моето прво бањање со четка

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Read more
play_arrow

Дали влегување во црна дупка ќе го запре времето?

Read more
play_arrow
Како да се справите со носталгија по бившите?

Како да не ве фаќа носталгија по бившите?

Read more
play_arrow

9 витамини кои го забрзуваат растот на мускулите

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 модерни ситком серии кои треба да ги гледате

Read more
play_arrow

Најопасното оружје во светот сепак не е нуклеарното

Read more
play_arrow

Што се случува со Вулверхемптон?

Read more
play_arrow

Како да билдате мускули додека губите сало?

Read more
play_arrow

15 најголеми мегамостови во светот

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за King of Killers

Read more