Димитриевски: Чиста мрежа и повеќе реализирани шанси против Црна Гора

Филип Здравески
/ 24.03.2024 / 13:59

Македонската единица, Столе Димитриевски, присуствуваше на официјалната прес-конференција во пресрет на утрешниот пријателски натпревар со Црна Гора во Анталија.

Меѓу другото, Димитриевски изјави: „Сметам дека Црна Гора е поквалитетна репрезентација од Молдавија. За мене е посебен натпревар затоа што токму против Црна Гора дебитирав во дресот на македонската репрезентација во победата од 3:1 во Скопје. Ќе биде потешко отколку со Молдавија. Треба да ни биде концентрацијата на највисоко ниво и да бидеме дисциплинирани во текот на сите 90 минути“.

Македонија и Црна Гора играат в понеделник од 18 часот со директен пренос на МРТ 3 и снимка на Arena Premium 3 вечерта од 23:30.

реклама

Фудбал

Модриќ стана капитен на Реал

Read more

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Read more

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Read more

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како ќе изгледа Земјата за 10.000 години?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more
play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more
play_arrow

Како Англичаните станаа добри во изведување пенали?

Read more
play_arrow
Пилешки раженчиња со јогурт сос

Пилешки раженчиња за кои не ви треба скара

Read more
play_arrow
Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Научете како се меси леб со Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Beverly Hills Cop

Read more
play_arrow
Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Read more
play_arrow

Како се прави „газе за медаља“?

Read more