Нов зелен лик на Штип: Компанијата Mozzart донираше садници за реновираниот плоштад „Слобода“ во Штип

Компанијата Mozzart ѝ помага на заедницата долги години, а листата на градови кои лидерот во приредување игри на среќа ги нацртал на својата мапа на хуманост се проширува.

Последен во низата е Штип, кој доби зимзелени садници од Mozzart за реновираниот плоштад „Слобода”.

Жителите на најголемиот град на истокот на Македонија, сега секојдневно уживаат во нова зелена оаза среде урбаното јадро.

Општина Штип во соработка со општествено одговорни компании, постојано работи во насока на обезбедување на квалитетни животни услови на граѓаните од нашиот град. Овој пат, во соработка на Mozzart, успеавме да го оплемениме зеленилото на плоштад ‘Слобода’ и во моментов имаме едно ведро катче во центарот на Штип, каде децата можат да ги минуваат своите најубави мигови”, истакна Вишна Шорова-Ангелова, Секретар на Општина Штип.

Плоштадот „Слобода” во Штип беше целосно реконструиран, а благодарение на донацијата на Mozzart, штипјани добија ново модерно, урбано и хортикултурно уредено катче.

За нас секогаш е големо задоволство да поддржиме проекти кои ја подобруваат животната средина. Драго ни е што благодарение на нашата донација, штипјани сега уживаат во новиот, поубав и помодерен лик на нивниот омилен плоштад. Сигурни сме дека соработката со Општина Штип ќе продолжи и дека заедно ќе реализираме уште многу убави акции”, изјави Ивана Стефановска Крстевска, ПР специјалист во Mozzart.

Лидерот во приредување игри на среќа ќе продолжи да инвестира во зелени проекти, сè со цел рзвивање на еколошката свест и создавање подобра и поздрава животната средина.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Промо

Пензиските друштва подготвуваат силен финиш на третото продолжение на кампањата „ЗАСАДИ ЖЕЛБА“

Read more

Како дигитализацијата ги јакне компаниите?

Read more

S-Banka – Отсега со нов, модерен дизајн, достапна и за правни лица, со многубројни функционалности

Read more

Нов зелен лик на Штип: Компанијата Mozzart донираше садници за реновираниот плоштад „Слобода“ во Штип

Read more
 

Ново

Мајли Сајрус повеќе не е русокоса: Пејачката изненади со промена по повеќе од 10 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал вината за дерби поразот ја најде во судиите

Читај повеќе

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе

Lego престана да произведува коцки од рециклирани пластични шишиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на Супербоул 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Интервју по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе
  • play_arrow

Робот на њујоршката полиција ќе патролира во метро станица

Читај повеќе

Леау: Саудиските пари? Борбата во Лигата на шампиони вреди повеќе!

Читај повеќе