Објавен распоредот на настапи за утрешниот музички настан Здраво млади

Во сабота по 13-ти пат ќе се одржи музичкиот настан Здраво млади во Младинскиот културен центар во Скопје.

На пет стејџа ќе настапат многу изведувачи од земјава и од странство. Организаторот го објави распоредот според кој ќе настапуваат изведувачите, како и тоа кој иузведувач на кој стејџ ќе може да се слуша.

Фестивалот во 20 часот ќе го отвори московскиот експлозивен бенд The OMY, а ќе трае до раните утрински часови кога неколку диџеи ќе ја продолжат забавата.

Денсинг сала

20:00 The OMY (Русија)
21:00 Đutko i Plodovi zemlje (Хрватска)
22:00 My Tear (Македонија)
23:00 Nemanja (Хрватска)
00:00 Vojko V (Хрватска)
01:00 Dope Kukjata (Македонија)

Кино „Фросина“

20:30 Rita Braga (Португалија)
21:30 Zhiva (Србија)
22:30 Калата (Македонија)
23:30 Yolande Bashing (Франција)

Клуб МКЦ

20:45 YMNK (Франција)
21:45 Escape-ism (САД)
22:45 Mauskovic DB (Холандија)
23:50 PVA (Англија)
01:00 Planet Opal (Италија)

Џебно кино

23:00 JD Zazie (Италија)
          Елизабета Костадиновска (Македонија)
          Margaret Unknown (Италија)

Плато пред МКЦ

21:00 DJ Fitz (Македонија)
          Aynur Kaso (Турција)
          Ertunc Sali (Турција)

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Култура

Сѐ е подготвено за уште едно успешно издание на фестивалот Охридско лето

Read more

Стефана Димитрова и Даријан Кочоски се невеста и зет на годинешната Галичка свадба

Read more

Свечено отворање на Синедејс в четврток

Read more

Македонската филхармонија ќе го отвори Охридско лето со ѕвездата Џулијан Рахлин

Read more
 

Вести

Се укинува балансерот – министерот Минчев вели дека имало злоупотреби во минатото

Читај повеќе
  • play_arrow

Избегнат страшен судир на патнички авиони на американското небо

Читај повеќе

Кривична против Иљази, ја оштетила Токсикологија за речиси 660 илјади денари

Читај повеќе

Таравари: На 5 најдобри студенти по медицина веднаш по дипломирањето ќе им биде понудено вработување во државните болници

Читај повеќе
  • play_arrow

Орбан објави фотка со Трамп: Разговаравме за мир, добрата вест е – ќе го реши тоа

Читај повеќе

Прегазен велосипедист во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Гума на авион експлодира при полетување во САД

Читај повеќе

Сѐ е подготвено за уште едно успешно издание на фестивалот Охридско лето

Читај повеќе

Мерко дозволил бесправно градење на објект кај базенот на хотелот Дрим, обвинение против 11 лица и 1 фирма

Читај повеќе