Објавен распоредот на настапи за утрешниот музички настан Здраво млади

Во сабота по 13-ти пат ќе се одржи музичкиот настан Здраво млади во Младинскиот културен центар во Скопје.

На пет стејџа ќе настапат многу изведувачи од земјава и од странство. Организаторот го објави распоредот според кој ќе настапуваат изведувачите, како и тоа кој иузведувач на кој стејџ ќе може да се слуша.

Фестивалот во 20 часот ќе го отвори московскиот експлозивен бенд The OMY, а ќе трае до раните утрински часови кога неколку диџеи ќе ја продолжат забавата.

Денсинг сала

20:00 The OMY (Русија)
21:00 Đutko i Plodovi zemlje (Хрватска)
22:00 My Tear (Македонија)
23:00 Nemanja (Хрватска)
00:00 Vojko V (Хрватска)
01:00 Dope Kukjata (Македонија)

Кино „Фросина“

20:30 Rita Braga (Португалија)
21:30 Zhiva (Србија)
22:30 Калата (Македонија)
23:30 Yolande Bashing (Франција)

Клуб МКЦ

20:45 YMNK (Франција)
21:45 Escape-ism (САД)
22:45 Mauskovic DB (Холандија)
23:50 PVA (Англија)
01:00 Planet Opal (Италија)

Џебно кино

23:00 JD Zazie (Италија)
          Елизабета Костадиновска (Македонија)
          Margaret Unknown (Италија)

Плато пред МКЦ

21:00 DJ Fitz (Македонија)
          Aynur Kaso (Турција)
          Ertunc Sali (Турција)

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Култура

7 декември 1993 година, почина Блаже Конески

Read more

Недела на полски филмови во Кинотека со 5 филма на Сколимовски

Read more

Македонска филхармонија ќе свири класика овечковечена на големото филмско платно

Read more

Томислав Османли добитник на книжевната награда Донат за животно дело

Read more
 

Вести

Обдукцискиот наод за Вања сè уште не е изготвен и доставен до обвинителството

Читај повеќе

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Читај повеќе

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

Читај повеќе

Вучиќ најави изградба на гасна интерконекција кон Македонија

Читај повеќе

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Читај повеќе

Ужас во центарот на Белград: Судир на трамвај и такси

Читај повеќе

Јужна Америка пред ескалација: Мадуро потпишува закони за анексија на делови од Гвајана

Читај повеќе

Полицијата го најде 20-годишникот кој канеше на кафе ученичка во Карбинци, не утврдила елементи на кривично дело

Читај повеќе

Топлотен бран ја погоди Австралија: Речиси 15°C над просекот во Сиднеј

Читај повеќе