Пекол на 10.000 метри: Забави на Карибите, а потоа почнале чудни турбуленции – има повредени

Макфакс/Кајгана
/ 29.12.2023 / 08:26

Единаесет патници се повредени откако летот за Манчестер доживеал турбуленции, кои агенцијата ги опиша како чудни, на пат од Барбадос.

По крстарењето по Карибите организирано од туристичката агенција P&O Cruises Caribbean, околу 225 луѓе се качиле на летот на Maleth Aero во неделата. Турбуленциите почнале два часа по полетувањето, па авионот бил пренасочен кон Бермудите, пишува BBC.

Веднаш штом авионот слетал, лекарска помош добиле 11 патници со полесни повреди.

„Поради работното време на аеродромот и недостатокот на летови, патниците се сместени во хотелите на Бермудите за време на празничниот период“, изјави портпаролката на P&O.

„Поради чудни и неочекувани турбуленции, летот за Манчестер во неделата наутро од Барбадос беше пренасочен кон Бермуди. Жал ни е за овие проблеми при патувањето, дење и ноќе комунициравме со авиокомпанијата и хотелите за да се грижиме за гостите и да се погрижиме што побрзо да се вратат дома“, заклучи портпаролката на агенцијата.

реклама

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Свет

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Read more

Пропагандистот на Путин ја нарече Србија „последна к*рва“

Read more

Макрон: Ако победи екстремната десница на изборите, ќе има граѓанска војна во Франција

Read more

Објавени првите снимки со Џулијан Асанж на слобода

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Се преврте рингишпил во БиХ: Има повредени деца, родителите ги извлекувале со голи раце

Читај повеќе

Бугарски политичар: Опасна е насоката во која политичкото раководство ја турка Северна Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Пропагандистот на Путин ја нарече Србија „последна к*рва“

Читај повеќе

Макрон: Ако победи екстремната десница на изборите, ќе има граѓанска војна во Франција

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени првите снимки со Џулијан Асанж на слобода

Читај повеќе

Руски воен брод изведе вежби во Атлантскиот Океан

Читај повеќе

Градската библиотека во Скопје ќе ја промовира „Антологија на иднината“

Читај повеќе

Цените на нафтата над 85 долари

Читај повеќе