Достапен за онлајн нарачки

Пристигна Mi Smart Band 6 во Македонија!

Пристигна фитнес тракерот од шестата генерација, наследник на мега популарниот модел - Mi Band 5!

Mi Band 6 има "full-screen" AMOLED екран 1.56", кој ја прекрива целата површина на тракерот, резолуција од 152x486p, 326 ppi, и е изработен од калено стакло премачкано со заштита против отпечатоци од прсти.

Пратење на срцевите отчукувања, контрола на квалитетот на сонот и SpO2 мерач на кислород

Со помош на PPG сензорот за брзина на срцевите отчукувања, ќе можете прецизно и во реално време да го набљудувате пулсот и промената на ритамот на вашето срце. Mi Band 6 ќе ви помогне и при пратење на квалитетот на сонот и мерење на времетраењето на длабокиот сон. Mi Band 6 е опремен и со SpO2 мерач на заситеност со кислород во крвта.

Пратење на срцевите отчукувања, контрола на квалитетот на сонот и SpO2 мерач на кислород

Со помош на PPG сензорот за брзина на срцевите отчукувања, ќе можете прецизно и во реално време да го набљудувате пулсот и промената на ритамот на вашето срце. Mi Band 6 ќе ви помогне и при пратење на квалитетот на сонот и мерење на времетраењето на длабокиот сон. Mi Band 6 е опремен и со SpO2 мерач на заситеност со кислород во крвта.*

Поддржува повеќе спортски активности

Новиот Mi Smart Band 6 фитнес тракер поддржува дури 30 спортски активности, од кои самостојно препознава 6.

5ATM Водоотпорен

Без разлика на тоа дали се потите за време на вежбањето, дали се бањате или туширате, со 5ATM сертификатот, Band 6 функционира беспрекорно со сите видови активности под вода се до 50 метри длабочина.

Одлична автономија

За разлика од поголемиот број фитнес тракери, Mi Band 6 ќе ви овозможи супер автономија. Со батерија од 125 mAh, Mi Smart Band 6 има автономија до 7 дена непрекината употреба (до 14 дена standby автономија) пред да се јави потреба од полнење со помош на приложениот магнетски полнач.

Можност за прилагодување на личниот стил

Како и неговиот претходник, Mi Band 6 доаѓа на пазарот во црна боја со силиконско ремче. Ремчето може да се подесува помеѓу 155-219 мм со цел удобно да стои на вашата рака.

Останати корисни функции

Mi Smart Band 6 опремен е со PPG сензор за мерење на брзината на срцевите отчукувања, Sp02 сензор, акцелерометар и жироскоп, пратење на стресот, пратење на женското здравје како и други корисни функции( известувања, потсетници и слично). Xiaomi Mi Band 6 е компактибилен со iOS и Android уреди со помош на апликацијата Mi Wear или Mi Fit. Компатибилен е и со апликацијата Strava.

Mi Smart Band 6 можете да го нарачате онлајн во shop.kajgana.com по цена од 2.990 денари, а ние ќе ви го испорачаме бесплатно до вашата адреса. Бидете меѓу првите корисници со активен животен стил и уживајте во вашите активности со Mi Smart Band 6.

реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Промо

Трето семејство влегува во свој нов дом, добиен на инстант лоз на Државна лотарија

Read more

Пробајте го Président Salakis Traditional во новото пакување

Read more

Инсталирани првите најмоќни Turbo DC полначи за електрични возила во државата

Read more

Лансиран нов пан-индустриски проект за еко-рејтинг на мобилни телефони

Read more
 

Ново

Најголемите митови за автофагија

Читај повеќе

Четири нови случаи на COVID-19, 1 починат

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов вид воздушен транспорт: Би се возеле ли со летечки автобус?

Читај повеќе

„Росонерите“ сакаат капитенската лента да ја добие херојот Кјер

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе

Случајот Ериксен ја покажа мрачната страна на фудбалот и медиумите

Читај повеќе

„Нептун” Македонија ја започна својата хумана мисија - Ајде заедно да креираме подобро утре за сите деца!

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Тестенини со сланина, босилек и пармезан

Читај повеќе