Штипјанец со „југо“ влетал во двор во Кочани, а потоа следела масовна тепачка

Вчеравечер во 21:30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода 23-годишниот Р.С. од Штип, постапувајќи по претходна пријава дека со патничко возило „југо“ удрил во масата на која седеле 52-годишната С.Т. од Кочани и нејзиното семејство во дворното место на нејзиниот татко, извести МВР.

Според пријавеното, потоа настанала физичка пресметка помеѓу семејствата на С.Т. и Р.С., при што дел од инволвираните се здобиле со повреди, додаваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.

реклама

Хроника

Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Read more

Им ветувал виза за странска земја: Измамник од Скопје земал по 1.000 евра од лице

Read more

110 пушки од Првата светска војна откриени при ископ во Битола

Read more

На скопскиот аеродром спречен влез на 1,7 тони медикаменти штетни за здравјето на граѓаните

Read more
 

Вести

Продолжениот викенд ги наполни граничните премини

Читај повеќе

Reuters: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Читај повеќе

Мапа го покажува неуспехот на Србија во лобирањето против Резолуцијата за Сребреница

Читај повеќе

Силјановска Давкова упати честитка по повод Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј

Читај повеќе

Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Читај повеќе

24 мај, Ден на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Читај повеќе

Орбан тврди дека Европа се подготвува за пресметка со Русија

Читај повеќе

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Читај повеќе

Како Косово ќе го реши проблемот на Данска со преполните затвори?

Читај повеќе