ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Симеоне: Нема да биде само Роналдо против Атлетико

Стратегот на мадридски Атлетико смета дека Роналдо е фудбалер број еден во светот, но вечерва неговиот тим нема да игра само против него туку против цела една одлична екипа.

„Тој секогаш игра добро против нас. Тој е број еден, неверојатен играч. Секогаш знае како да му создаде проблеми на противникот. Но, не мислам дека ќе биде само Роналдо против Атлетико“, вели Симеоне.

„Се радуваме што ќе играме на овој убав стадион. И сакаме да одиграме одличен натпревар. Ќе биде одличен натпревар против многу силен и цврст тим“.

Диего Симеоне мора да го совлада Јувентус среде Торино за да дојде до првото место во групата. Тоа ќе биде неверојатно тешка задача, но не и невозможна.

„Сакаме да се квалификуваме и да завршиме први во групата, ако е можно. Од нас зависи. Ќе играме против еден од најдобрите тимови во ова натпреварување, тоа значи дека ќе треба да бидеме смирени и да одиграме паметно за да ги освоиме трите бода“, заврши аргентинскиот стратег.

Јувентус го пречекува Атклетико вечерва од 21 часот во претпоследното коло од групата Д. На табелата води Јуве со 10 бода, три помалку имаат гостите од Мадрид.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Фудбал

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Read more

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Read more

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Read more
 

Спорт

Ислами постави нов македонски рекорд

Читај повеќе

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Читај повеќе

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Читај повеќе

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Читај повеќе

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Читај повеќе

Пандев го пропушти денешниот тренинг поради проблеми со зглобот

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Читај повеќе