Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Деновиве беше објавена првата најава за новиот романтичен филм на AppleTV+ продукција, кој е сместен во 60-тите и раскажува за лансирањето на мисијата Apollo 11 за време на која луѓето прв пат слетаа на Месечината. Во главните улоги се Ченинг Тејтум и Скарлет Јохансон.

„Fly Me to the Moon“ е романтична комедија со Јохансон (Џохенсон) и Тејтум во главните улоги, сместена во 60-тите години која на големото платно го носи гламурот на вселенската трка, олд скул романсата и винтиџ модата од ерата.

Remote video URL

Приказната започнува кога НАСА решава да ја ангажира Кели Џонс, остра и провокативна креативна директорка, за да го подобри нивниот јавен имиџ, но нејзиниот пристап го отежнува Кол Дејвис, резервираниот и суеверен директор задолжен за подготовка на мисијата Apollo 11. Откако мисијата сепак е успешно лансирана, во играта се вклучува и Белата куќа, која бара од заљубениот пар итно да лажира слетување на Месечината бидејќи не смеат да дозволат мисијата да пропадне по никоја цена...

Режисер на филмот е Грег Берланти (суперхеројските серии „Arrow“, „The Flash“, „Supergirl“, „Titans“, „Superman & Lois“, романтичната комедија „Life As We Know It“ и романтична драмедија „Love, Simon“).

Скарлет Јохансон, најпрофитабилната актерка ако се погледне вкупната кино заработка од филмовите во кои глумеше, е ценета по нејзината актерска широчина - мегапопуларната франшиза „Avengers“, оскаровската романтична драма „Marriage Story“, научно-фантастичниот спектакл „Lucy“, психолошкиот трилер „Prestige“ се само дел од насловите. Од друга страна, Ченинг Тејтум стана икона на комедиите по успехот на филмовите 21 и 22 „Jump Street“, но тој статус го задржа и со улогите во романтичната авантуристичка комедија „The Lost City“, шпионската акциона комедија „Kingsman“, а додаде и статус на секс симбол со улогата во филмскиот серијал „Magic Mike“.

Во филмот глуми и Вуди Харелсон („True Detectiv“, „Venom 2“, „Zombieland“, „The Hunger Games“, „Three Billboards Outside Ebbing“) како манипулативен владин човек кој ја носи Кели во НАСА и ја надгледува целата мисија. Тука е и Реј Романо („Everybody Loves Raymond“, оригинален глас на Мени во серијалот „Ice Age“, филмот „The Irishman“) кој глуми добронамерен и симпатичен советник на Кол Дејвис.

реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Филм & ТВ

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе