Сончево со мала облачност, попладне нестабилно со дожд и ветер

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Фото: Филип Здравески (Кајагана)

На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и појава на град.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е изолирана појава на град. Температурата ќе се движи од 13 до 25 степени Целзиусови.

Утре ќе се задржи слично време.

реклама

Македонија

Бесплатен паркинг денеска во Центар

Read more

Посебен режим на сообраќај во Скопје денеска и утре

Read more

Левица: Дали велешкото езеро е пред еколошка катастрофа?

Read more

Сè повеќе повици за присуство на змии во Македонија, ЦУК со апел за внимателно движење во природа

Read more
 

Вести

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Читај повеќе

Путин ѝ се закани на Јужна Кореја

Читај повеќе

Бесплатен паркинг денеска во Центар

Читај повеќе

Притвор за велешанец кој ја претепал мајка си и ѝ се заканувал со нож

Читај повеќе

Планинарска спасителна служба извлече повреден турист во Охридско

Читај повеќе

Посебен режим на сообраќај во Скопје денеска и утре

Читај повеќе

ЦУК: 15 пожари гореле на отворено низ Македонија

Читај повеќе

Северна Кореја гради ѕид на границата со Јужна

Читај повеќе

Трамп предлага зелен картон за странците кои ќе завршат факултет во САД

Читај повеќе