Френки де Јонг

Шок за ѕвездата на Барса! Холанѓаните ја добија најлошата вест на само 4 дена пред ЕУРО

Фудбалската репрезентација на Холандија синоќа го доживеа најтешкиот можен удар, бидејќи најголемата ѕвезда на селекцијата, Френки де Јонг го откажа настапот на Европското првенство.
Read more

Крај на сезоната за Де Јонг

Фудбалерот на Барселона Френки де Јонг го повреди скочниот зглоб на натпреварот против Реал Мадрид.
Read more

Френки де Јонг е повреден, ќе го пропушти Ел Класико

Холандскиот играч за врска Френки де Јонг, кој минатиот викенд го повреди зглобот, нема да може да игра најмалку три недели, односно до следната репрезентативна пауза, изјави тренерот на Барселона, Чави.
Read more

Манчестер Сити е подготвен да понуди 105 милиони евра за ѕвездата на Барселона

Манчестер Сити не успеа да го донесе Деклан Рајс и затоа се свртува кон нови решенија во средниот ред.
Read more

Де Јонг одговори на гласините за платата во Барселона

Read more
play_arrow

Навивачите на Барса до Френки де Јонг: Прифати помала плата, кучко!

Сагата на Френки де Јонг, 25-годишниот играч од средниот ред на Барселона, е една од најдолгите ова лето.
Read more

Беше „иднината на Барса“, сега клубот сака да се ослободи од него

Френки де Јонг дојде во Ајакс од Барселона во летото 2019 година како феноменален млад играч од средниот ред, со штотуку наполнети 22 години.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more