кучиња скитници

Кучиња скитници искасаа тројца скопјани

Вчера, во 17:15 часот, во Полициската станица Аеродром, В.В. (57) од Скопје пријавил дека на улицата „Димитар Туриманџовски“ во Скопје бил каснат од куче скитник.
Read more

Дете искасано од улично куче во Долно Лисиче

Вчера во 18:35 часот во полициската станица Аеродром, М.Ѓ. (40) од с. Долно Лисиче, Скопско, пријавил дека на место викано Чатал во село Долно Лисиче, неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.
Read more

Четворица искасани од кучиња скитници во Скопје

Четири лица на 21 мај пријавиле каснување од куче скитник во полициските станици во Скопје.
Read more

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Тројца скопјани пријавиле каснување од куче скитник во полициските станици во текот на вчерашниот ден (25.04.2024).
Read more

Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Синоќа во 20:45 часот во Полициската станица Аеродром, К.И. (48) од Скопје пријавила дека на ул.„Владимир Комаров“ во Скопје била касната од куче скитник.
Read more

Мајка и син искасани од куче скитник на Партизанска

Вчера, во 16:45 часот, во Полициската станица Карпош, В.В. (44) пријавил дека на булеварот „Партизански oдред“ и во Скопје, тој и мајка му Р.В. (74), двајцата од Скопје, биле каснати од куче скитник.
Read more

Три лица искасани од кучиња скитници во Скопје

Три лица пријавиле во полициските станици во Скопје дека биле каснати од куче скитник во текот на вчерашниот ден, извести МВР.
Read more

Двајца малолетници и 50-годишник нападнати од кучиња скитници во Тетовско

Четириесетгодишен жител на тетовска Брвеница синоќа во 17:50 часот во СВР Тетово пријавил дека неговата малолетна ќерка во селото била касната од куче скитник.
Read more

Стружанец со ловечка пушка пукал кон кучиња

Полицијата изврши службен разговор со Н.Б. (22) од с. Луково, Струшко, постапувајќи по претходна пријава од И.Б. (71) од истотo село дека Н.Б. од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред неговата куќа.
Read more

Нема крај: Уште тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Вчера попладне во 15:20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 54-годишниот С.К. од Скопје пријавил дека на улицата „Лука Геров“ бил каснат од куче скитник, извести МВР.
Read more

Пет лица во различни градови искасани од кучиња скитници

Завчера во ОВР Кичево е пријавено дека на улицата „Мирка Угринова Гина“ во Кичево Д.Д. (84) бил каснат од куче скитник.
Read more

Тројца скопјани нападнати од кучиња скитници

Синоќа во 4:40 часот во Полициската станица Карпош, Д.А. (23) од Скопје пријавил дека на ул.„Женевска“ бил каснат од куче скитник.
Read more
реклама

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more