Милан

play_arrow

Берарди - најголемиот кошмар на Интер и Милан

Напаѓачот на Сасуоло постигна прекрасен гол синоќа против Интер, а замолкнувањето на „Џузепе Меаца“ воопшто не е реткост за него. Но, од неговите нозе уште повеќе страдал Милан.
Read more

Ибра дојде да ги охрабри играчите на Милан по дебаклот од Интер

Сега веќе пензионираниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ се појави на тренингот на Милан по тешкиот пораз на Росонерите од Интер во градското дерби со резултат 5:1 и им даде поддршка на играчите пред почетоко
Read more
play_arrow

Ѕвездите на Милан и Интер за влакно ќе се степаа, реакцијата на Ребиќ стана хит

Во големото дерби од петтото коло на Серија А, Милан го совлада Интер со 3:2, со што му побегна на градскиот ривал за два бода и моментално го држи второто место во италијанскиот шампионат.
Read more
реклама