Ибра дојде да ги охрабри играчите на Милан по дебаклот од Интер

Сега веќе пензионираниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ се појави на тренингот на Милан по тешкиот пораз на Росонерите од Интер во градското дерби со резултат 5:1 и им даде поддршка на играчите пред почетокот на Лигата на шампионите.

Милан, иако не одигра така лош натпревар, доживеа целосен дебакл во дуелот против Интер и на крајот доживеа тежок пораз со резултат 5:1, а два дена по споменатата катастрофа, Златан Ибрахимовиќ се појави на тренинг на поранешниот тим.

Според медиумите во Италија, Ибрахимовиќ дошол да ги поддржи фудбалерите на Милан и да ги тренира пред да продолжи сезоната. Поразот од Интер, да напоменеме и дека е прв сезонава што го доживеаја фудбалерите на Милан.

URL

„Познато лице во Миланело (тренинг кампот на Милан)“, објави овој клуб на социјалните мрежи.

URL

Утре, поточно во вторник, на домашен терен во Лигата на шампионите Милан ќе ги одмери силите со Њукасл, а во следното коло во италијанската Серија А на домашен терен играат против Верона.

Во два „мандати“ во Милано, Ибрахимовиќ на 163 настапи во сите натпреварувања постигна 93 гола и забележа 35 асистенции.

41-годишниот Ибрахимовиќ ги закачи копачките на крајот на минатата година и емотивно се прости од навивачите на Милан на стадионот „Сан Сиро“ на последниот натпревар од сезоната против Хелас Верона.

Тој одигра клучна улога во тимот откако пристигна на слободен трансфер во јануари 2020 година, а во сезоната 2021/2022, во која Росонерите ја освоија титулата, постигна осум гола на 23 првенствени натпревари.                                                              

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Фудбал

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Read more

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Read more

Мбапе ќе игра со скршен нос

Read more

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе

Мбапе ќе игра со скршен нос

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Читај повеќе
  • filter

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Читај повеќе

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Читај повеќе

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Читај повеќе
  • play_arrow

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Читај повеќе