Велес

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Рибари вчера околу 13.30 часот во полиција пријавиле дека на место познато како Грнчкишки лаки, на брегот на реката Вардар кај поранешната фабрика за вештачки ѓубрива „Хемиска индустрија Велес“, пронашле тело на починато машко лице.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more