Трагедија во семејството на голманот на Ливерпул, се удави татко му

Голманот на Ливерпул доживеа тешок удар откако од родниот Бразил стигна веста за смртта на татко му.

Утринава бразилскиот клуб Интернасуинал, каде порано бранеше Алисон, ја објави веста за смртта на 57-годишниот Жузе Агусчињу Бекер, татко на голманот на Ливерпул.

Тој бил пријавен за исчезнат, а полицијата го пронашла во езеро блиску до неговиот дом по петчасовна потрага. Бил заминат на пливање, по што не се вратил дома. Најверојатно се удавил пливајќи, што дополнително треба да биде потврдено со аутопсија.

„Со голема жалост ја примивме веста за смртта на Жузе Агусчињу Бекер, татко на нашите поранешни голмани Алисон и Муриел. Народниот клуб им дава поддршка на фамилијата и пријателите во овие тешки мигови“, објави клубот, чиј прекар е У Клуби ду Пову, односно Народен клуб.

URL

Роден во Нову Амбургу, Алисон кариерата ја почна во Интернасиунал од Порту Алегре од каде во 2016 дојде на Стариот континент во редовите на Рома. Во Ливерпул е од 2018 година.

Како што еднаш сам откри, станал голман тргнувајќи по стапките на татко му кој не бил професионален фудбалер, но кога играл фудбал бил голман.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе