Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Регионалниот ЦУК ШТИП известува за сообраќајна несреќа на патниот правец „Штип – СВ Николе“ кај селото Криви Дол помеѓу две патнички моторни возила. Од Сообраќајната полиција ЦУК има известување дека на местото на несреќата имало две загинати лица, а едно лице им подлегнало на повредите во клиничката болница во Штип.

За другите повредени лица нема подетални информации, на местото на несреќата е излезен јавен обвинител и се врши увид на несреќата, а сообраќајот ке биде во прекин се до завршување на увидот.

Инаку, сообраќајот е пренасочен и се одвива по стариот пат кон СВ Николе.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Хроника

Осуденици од Идризово тврдат дека затворски полицајци ги уценуваат

Read more

46-годишна жена до смрт избодена во Кочани

Read more

Гевгеличанец осомничен за убиство на братот и снаата

Read more

Бебе тешко повредено во градинка во Скопје

Read more
 

Вести

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Читај повеќе
  • play_arrow

Нацист од Втората светска војна доби овации од Зеленски и Трудо

Читај повеќе

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Читај повеќе

Не сообраќаат возови на релација Скопје–Битола, изгореа 1.000 прага од пругата

Читај повеќе

Осуденици од Идризово тврдат дека затворски полицајци ги уценуваат

Читај повеќе

Нови цени на горивата од полноќ

Читај повеќе

Нов протест за случајот на Онкологија: Правда за жртвите мора да има

Читај повеќе

Отскочна даска #2: Дарија Јовановска избрана да чита на отворањето на Скопскиот поетски фестивал

Читај повеќе

46-годишна жена до смрт избодена во Кочани

Читај повеќе