Утре сончево со температура до 26 степени

Нè очекува сончево време со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 26 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 7 до 24 степени.

Времето во наредните денови ќе се задржи сончево и потопло време со мала до умерена облачност.

В петок во вечерните часови ќе има зголемување на облачноста, а во северните делови ќе има локален дожд.

В сабота ќе има повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата на воздухот. В недела ќе се задржи ветровито и студено, претпладне со локален дожд.

 Од сабота попладне ќе има услови на повисоките планини врнежите да бидат од снег. 

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Македонија

Пожарникарите и цивилите заробени на Огражден се евакуираат со словенечки хеликоптер

Read more

Повторно отворен граничниот премин „Богородица“

Read more

Граничниот премин „Богородица“ сè уште затворен, возилата се пренасочуваат кон Дојран

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more
 

Вести

Тепачка пред кафеана во скопски Карпош

Читај повеќе
  • play_arrow

Пожарникарите и цивилите заробени на Огражден се евакуираат со словенечки хеликоптер

Читај повеќе

30-дневен притвор за осомничениот за убиството на војникот во Македонски Брод

Читај повеќе

Повторно отворен граничниот премин „Богородица“

Читај повеќе

Дали Мелони ќе ѝ забие нож во грб на Урсула фон дер Лајен?

Читај повеќе

Граничниот премин „Богородица“ сè уште затворен, возилата се пренасочуваат кон Дојран

Читај повеќе

Грција воведува кризен данок за производителите на струја

Читај повеќе

Украинец фотографирал Македонка низ прозорец во Пула

Читај повеќе

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Читај повеќе