Верна поддршка за спортот - Mozzart и годинава спонзор на Спортските игри на Македонскиот полициски синдикат

На спортските терени ширум земјава е испишана хуманата трага на компанијата Mozzart.

Редовно пристигнува поддршка за организација на манифестации и турнири во различни дисциплини, а со помош на лидерот во приредување игри на среќа,  во Охрид се одржаа Синдикалните спортски игри на Македонскиот полициски синдикат.

Голема благодарност до Mozzart, општествено одговорна компанија која и годинава несебично ни помогна во организацијата на синдикалните игри. Се надеваме дека нашата соработка ќе продолжи и во иднина”, истакна Претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев.

Повеќе од 240 натпреварувачи од сите делови на Македонија, гости од цела Европа и претставници од највисокиот врв на МВР, присуствуваа на 21. Синдикални спортски игри во градот на брегот на Охридското езеро.

Нашата компанија е секогаш тука за помогне и да го поддржи развојот на спортот, како и другите важни општествени области. Веќе неколку години по ред негуваме соработка со Македонскиот полициски синдикат и ни беше задоволство да бидеме дел од оваа успешна меѓународна манифестација со децениска традиција”, истакна Ивана Стефановска Крстевска од Mozzart.

Лидерот во приредување игри на среќа, изминатиов период поддршка даде и на синдикатите на УЈП, ПИОМ и НСП, па нема дилема дека името на компанијата Mozzart останува високо позиционирано на табелата на хуманоста.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Промо

Пензиските друштва подготвуваат силен финиш на третото продолжение на кампањата „ЗАСАДИ ЖЕЛБА“

Read more

Како дигитализацијата ги јакне компаниите?

Read more

S-Banka – Отсега со нов, модерен дизајн, достапна и за правни лица, со многубројни функционалности

Read more

Нов зелен лик на Штип: Компанијата Mozzart донираше садници за реновираниот плоштад „Слобода“ во Штип

Read more
 

Ново

Мајли Сајрус повеќе не е русокоса: Пејачката изненади со промена по повеќе од 10 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал вината за дерби поразот ја најде во судиите

Читај повеќе

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе

Lego престана да произведува коцки од рециклирани пластични шишиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на Супербоул 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Интервју по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе
  • play_arrow

Робот на њујоршката полиција ќе патролира во метро станица

Читај повеќе

Леау: Саудиските пари? Борбата во Лигата на шампиони вреди повеќе!

Читај повеќе