Женски трикови на кои мажите не можат да одолеат

Потребни се само седум секунди некому за да одлучи да ви се приближи. Да, можеби звучи чудно во денешно време но, науката тврди дека е така.

Најдобрата формула за успех во повеќето животни ситуации е да се остане природен. Иако, во некои ситуации, доколку сакате парнерот да ве забележи, не пречи да глумите и да се послужите со некој трик.

Можеби е спротивно на поговорката, но во овој случај облеката го прави човекот. Независно од тоа што е во тренд, еднобојната облека привлекува повеќе внимание. Сепак, избегнувајте комплетно црна облека, затоа што може да делува премногу сериозно. Игнорирајте го овој совет доколку носите краток, црн фустан. Никогаш не излегува од мода.

Суптилно поправање на облеката, на пример- исправање на наборите на сукњата, дава до знаење дека сакате да изгледате добро за нив. А тоа секако им годи на егото!

Голи раменици

Фустан без раменици или маица без ракави се непогрешлив избор за да привлечете внимание. Ако забележите дека ве набљудува, играјте си со рамениците и тој како хипнотизиран ќе тргне кон вас.

Самодовербата е секси, но немојте претерано да ги држите рацете на вашата половина. На тој начин изгледате сериозно.

Благо спуштената брада и погледот усмерен нагоре привлекуваат внимание. Кога станува збор за говорот на телото, важно е да не ги прекрстувате рацете додека седите, за да не помисли дека сакате да бидете на некое друго место.

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Цистерната „темпирана бомба“ во ОХИС ќе се изнесе од државата

Read more

Малолетничка уценувана и во повеќе наврати силувана од 24-годишен маж

Read more

Љубов и секс

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Колку би требало да трае сексуалниот однос?

Read more

Магазин

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Читај повеќе

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Читај повеќе
  • filter

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Читај повеќе