Американски полицајци брутално претепаа млад човек до смрт, објавена е снимка од тепањето

Петмина сега поранешни полицајци од американскиот град Мемфис се обвинети за убиството на 29-годишниот Тир Николс, Афроамериканец кој беше претепан до смрт за време на рутинско застанување на 7 јануари и почина во болница три дена подоцна.

Полицијата објави вознемирувачка снимка од постапувањето на полицајците, исто така Афроамериканци, врз младиот човек со лисици на рацете. Се работи за четири различни снимки. Едно видео покажува како полицајците го удираат Николс најмалку девет пати во четири минути без никаква причина, јавуваат американските медиуми.

„Не направив ништо. Само сакам да си одам дома“, повторува Николс постојано. По ѓаволите, не направив ништо“, вели тој додека полицајците му приоѓаат со извадени пиштоли.

„На земја, на земја“, се слушаат полицајците како му викаат. „Добро, на земја сум“, се слуша како Николс вели. „Стави ги рацете зад грб пред јас... Ќе те претепам“, му вика полицаецот. Во еден момент тој може да се види како го прскаат со солзавец.

Потоа може да се види како полицајците го удираат со тупаници и клоци Николс, кој уште е со лисици на рацете. Тој добил и удари со нога по лицето, а откако го ставиле во седечка положба го удираат по грбот.

Во еден момент, додека тој лежи на земја, од ведро небо му приоѓа полицаец и го клоца. Сето тоа се случило на кратко растојание од неговата куќа, на само три куќи од неговата адреса.

Внимание! Содржината на видеото може да ве вознемири!

URL
реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more

Свет

Торнада дивееја низ САД, има загинати

Read more

Работниот час најевтин во Бугарија, а најскап во Луксембург

Read more

Бакнеж прикажан на телевизија во Иран – изби скандал, телевизијата се извини

Read more

Сторми Даниелс: Не се плашам да се соочам со Трамп на суд, сум го видела гол

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Торнада дивееја низ САД, има загинати

Читај повеќе

Работниот час најевтин во Бугарија, а најскап во Луксембург

Читај повеќе

Петмина повредени, од кои две деца, во сообраќајка во Горно Лисиче

Читај повеќе

Бакнеж прикажан на телевизија во Иран – изби скандал, телевизијата се извини

Читај повеќе

Арсовска ќе го враќа споменикот на Ќосето пред судовите во Скопје

Читај повеќе

Сторми Даниелс: Не се плашам да се соочам со Трамп на суд, сум го видела гол

Читај повеќе

Жичницата на Водно од денеска работи еден час повеќе

Читај повеќе

Мицкоски: Тврдењата дека со влез на Бугарите во Устав се прави дистинкција со Македонците се незнаење или манипулација

Читај повеќе

Променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло

Читај повеќе