Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Карло Анчелоти на прес-конференција на која го најави гостувањето на Реал, кај Бетис во рамките на 16. коло од шпанската Ла Лига, ја коментираше и информацијата дека голферот Џон Рахм,стана најплатен спортист во светот.

Неговата годишна плата е поголема од заедничките плати на Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Рахм потшиша договор вреден 500 милиони евра со ЛИВ голф лигата од Саудиска Арабија. Договорот ќе трае најмалку три години, а наводно има опција за продолжување, пишува ЕСПН.

По повод таа вест Анчелоти беше запрашан дали би заминал во Саудиска Арабија доколку некој клуб му понуди договор од 500 милиони евра.

„Воопшто не би резервирал лет, би одел таму пеш. Не, не. Се шегувам. Не ми требаат пари. Светот се менува и ќе продолжи да се менува”, рече тренерот на Реал.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Фудбал

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Read more

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Read more

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Read more

Не бадијала се викаат Always Ready

Read more
 

Спорт

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Читај повеќе

Анчелоти со неочекувана понуда до Модриќ

Читај повеќе