БАРАЖ ЗА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2025

Ракометарите убедливо поразени од Фарските Острови

Ракометната репрезентација на Македонија ќе има тешка задача да избори пласман на Светското првенство отккао вечерва во Торсхавн загуби од Фарските Острови со 34:27.

Македонија, во дуелот со репрезентацијата која беше најпријатното изненадување на последното Европско првенство, во ниту еден момент не беше конкурентна.

Од стартот македонските ракометари му дозволија на домаќинот да го наметне својот стил на игра. Одбраната немаше решение за играчот на Кил, ЕлиасЕлефсен а Скипагету, кој постигна 10 гола.

Македонија ја предводеше Филип Кузмановски со 8 постигнати гола, Митев постигна 5, а Никола Костески 4.

Реванш натпреварот во Скопје се игра в недела од 19:00 часот.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Read more

Ракомет

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Read more

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Read more

Пролет остана без искусниот бек: Пецаковски ја заврши кариерата

Read more

Швајцарија ја доби вајл-картата за ракометниот Мундијал 2025

Read more
 

Спорт

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Читај повеќе

ЕУРО 2024: Роналдо најмногу промаши, најпрецизни Германците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе