Авион се врати на писта по 800 км лет, патничка не сакала да стави маска

Авион кој полетал од Мајами за Лондон морал да се врати на пистата по повеќе од 800 километри лет, затоа што патничка одбила да го почитува правилото за задолжително носење заштитна маска, пренесе Guardian.

Полицијата опиша како 40-годишната жена повеќе пати одбила да стави маска поради што пилотот бил принуден да го сврти авионот и да се врати на пистата во Мајами за жената да биде уапсена.

Според вработените во авиокомпанијата, вакви работи се случуваат секој ден, како и често се случува патниците по предупредувањата да почнат да се закануваат на некој од патниците или екипажот на авионот.

Статистиката покажа дека вакви работи се случуваат во просек на околу 16 летови дневно.

„На работа одам со страв од сето тоа што може да се случи во текот на летот. Никогаш не може да знаете што може да се случи, на кој ќе наидете и колку ќе биде лут. Во последно време, наидуваме се почесто на такви патници, не е баш едноставно’, изјави една од стјуардесите за Guardian.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Чек дис аут

Зошто авионите не слетуваат на трева?

Read more

Топ 10 снимки каде наводно вонземјани се фатени на камера

Read more

Зошто најдобрите идеи ни текнуваат додека се тушираме?

Read more

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе