Барса и Реал добија конкурент, Јуве со понуда за Нејмар

„Бјанконерите“ посакуваат тандем Нејмар - Кристијано Роналдо во нападот па затоа на ПСЖ му го понудија Пауло Дибала плус пари за да го добијат Бразилецот.

Понудата на Јувентус е 100 милиони евра плус аргентинскиот напаѓач кој не е во плановите на Маурицио Сари и за кого ПСЖ веќе има изразено интерес. Сепак, тоа би било помалку од она што ПСЖ ѝ го плати на Барса кога го доведе Нејмар, 222 милиони евра бидејќи вредноста Дибала моментално е 80 милиони евра.

Бразилецот има желба да се врати во Барселона, но помислата да му биде пратнер на Кристијано Роналдо може да влијае врз неговата одлука. Проблем за Барса е и тоа што ПСЖ не сака да се откаже од Нејмар без обезбедена негова замена, а Јуве токму тоа го има како џокер.

реклама

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Полициски протокол за влез и излез од државата за време на карантинот

Read more

Фудбал

ФФМ се премисли: Прогласен крај на фудбалското првенство

Read more

Диего Коста се спаси од затворска казна за даночна измама

Read more

Родман со видео-порака до новиот напаѓач на Наполи

Read more

Последниот скрининг откри позитивен во Тотенхем

Read more

Спорт

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Читај повеќе

ФФМ се премисли: Прогласен крај на фудбалското првенство

Читај повеќе

Антиќ: МЗТ да сфати дека ова е тимски спорт и дека не е сам во лигата

Читај повеќе

Диего Коста се спаси од затворска казна за даночна измама

Читај повеќе
  • play_arrow

Родман со видео-порака до новиот напаѓач на Наполи

Читај повеќе

Ќерката на Џордан откри зошто го нема на социјалните мрежи

Читај повеќе