Бејл мисли на голф и кога е на тренинг со Реал

Гарет Бејл повторно е во центар на вниманието во Шпанија и тоа поради видео од тренинг со Реал Мадрид што ги вознемири навивачите на клубот.

На снимката се гледа како Велшанецот си го вежба замавнувањето за удар во голф додека ја стигнува топката на тренинг со фудбалскиот клуб од шпанската престолнина.

Можеби станува збор само за шега, со оглед на тоа дека Бејл и претходно бил критикуван дека повеќе игра голф отколку фудбал, но навивачите дефинитевно нема да се смеат следен пат кога ќе го видат на „Сантијаго Бернабеу“.

Бејл очигледно не е премногу загрижен – повреден е и најверојатно ќе го пропушти Ел Класико против Барселона што треба да се одржи по две недели.

Уште во мај кога се шпекулираше дека Реал ќе се збогува од Бејл, се рашири фамозната изјава на Велшанецот: „ Договорот ми трае уште три години и ако сакаат да се ослободат од мене ќе мора да ми исплатат 17 милиони евра по сезона. Ако не сакаат, ќе останам во клубот и ќе играм голф.“

Тогаш почна анимозитетот на навивачите на Реал кон Бејл што дополнително беше подгреан кога тој позираше со знаме на кое пишува: „Велс. Голф. Мадрид, По тој редослед“.

Бејл не крие дека е голем убител на голфот и овој спорт има голем удел во неговите планови за пензионирање.

„Имам намера да ги соберам сите мои пријатели и да направиме една голф тура околу светот, да играме на најпознатите терени за голф. Веќе направив пресметка колку би ме чинело, околу 35.000 фунти по човек“, рече во септември Велшанецот и додаде дека планира да ги покрие трошоците за оваа пензионерска авантура.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Фудбал

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Read more

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Read more

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Read more

Спорт

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе