Бритни Спирс по 16 години откри зошто ја избричи главата

Бритни Спирс ја шокираше јавноста во 2007 година кога ја избричи главата, а 16 години подоцна ја откри причината за нејзината постапка.

Пејачката тогаш влегла во фризерски салон и барала од фризерката да ѝ ја избричи косата, но фризерката не сакала да го направи тоа, па Спирс сама ја зела машинка и си ја избричила главата.

Во нејзините мемоари кои наскоро ќе бидат објавени, насловени „The Woman In me“ (Жената во мене), поп-ѕвездата по 16 години откри зошто ја избричила главата.

„Толку многу бев набљудувана додека растев, од глава до пети. Луѓето ми кажуваа што мислат за моето тело уште од тинејџерските години. Бричењето на главата и глумата беа моите начини да пружам отпор на тоа“, напиша таа.

Пејачката се присети и како од 2008 година немала контрола над својот живот.

„Бев принудена да мислам дека тие денови завршија. Морав да ја оставам косата да ми порасне, да се вратам во форма. Морав да легнувам рано и да ги земам сите лекови што ми кажуваа да ги земам“, напиша Спирс.

реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Музика

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Read more

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Read more

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Read more

Калиопи по смртта на обожавателка на нејзиниот концерт во Белград: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Читај повеќе

Дејвид Карузо некогаш и сега - оди препознај го

Читај повеќе

Контроверзен избор на актерот кој ќе го глуми Доналд Трамп во нов биографски филм

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Читај повеќе

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе