Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

2 парчиња пилешки стек

100 гр рукола

1 ананас

Маслиново масло

2 лажици соја сос

Сол и бибер

Лимон

Начин на подготовка:

Исечете го пилешкото месо на парчиња и испржете го во маслиново масло. При крајот на пржењето додајте соја сос.

Исчистете го ананасот и исечете го на коцки. По желба, пропржете ги и парчињата ананас во маслиново масло. Во руколата додајте маслиново масло, лимон, сол, бибер и ананас па промешајте. Одозгора додајте ги и испржените парчиња пилешки стек и послужете.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Рецепти

Идеја за десерт: Лава колач

Read more

Рецепт на денот: Запечени тортиљи со пилешко

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе