Целосно новиот Redmi A1 ги носи најпопуларните функции по одлична цена

Глобалниот технолошки гигант Xiaomi неодамна го претстави моделот од својата серија на телефони Redmi, Redmi A1. Новиот модел ги комбинира сите функции што му се потребни на еден модерен корисник во едно пакување - од камера до одличен софтвер и батерија, сето тоа по многу прифатлива цена.

Redmi A1 има 6,52-инчен HD+ екран, додека процесорот MediaTek Helio A22 поврзан со 2 GB LPDDR4X меморија е одговорен за многу добри перформанси. Телефонот доаѓа со оперативен систем Android 12 и има двојна задна камера од 8 MP. За селфи и видео повици, уредот има предна камера од 5 мегапиксели.

Батеријата од 5000 mAh е одговорна за корисничко искуство без пауза во текот на денот. Redmi A1 има и FM радио, како и звучници сместени на горниот дел од уредот. И со 32 GB внатрешен простор за складирање, има доволно простор за сите ваши омилени апликации, фотографии, видеа и музика. За сите оние на кои внатрешната меморија не им е доволна, уредот има и слот за MicroSD картичка со кој капацитетот може значително да се прошири. Секако, постои и опција со двојна SIM картичка за оние кои сакаат да ја користат удобноста за користење дополнителна SIM картичка при патување.

На прв поглед, новиот Redmi A1 има препознатлив дизајнерски стил кој ја дефинира целата серија телефони Redmi, со прави ивици и заоблени страни. На задната страна на телефонот има квадратен модул за камера и познатиот Redmi печатење. Прекинувачот за јачина на звук и копчето за вклучување се вградени на десниот раб на уредот. Димензиите на уредот се 164,92 mm x 76,75 mm x 9,09 mm, што со тежина од 191 грам го прави овој модел совршен избор за сите оние на кои им е потребен добар телефон за секој ден. Redmi A1 ќе биде достапен во три бои: црна, зелена и сина.

Redmi A1 на македонскиот пазар ќе биде веќе достапен од 16.09.2022 , а цената на овој уред ќе биде 6049 денари. Побрзајте и земете го најдобриот уред во својата класа!

Повеќе информации можете да најдете на Redmi Телефони (xiaomistore.mk)

Производот е достапен на следниот линк.

реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Промо

Пензиските друштва подготвуваат силен финиш на третото продолжение на кампањата „ЗАСАДИ ЖЕЛБА“

Read more

Како дигитализацијата ги јакне компаниите?

Read more

S-Banka – Отсега со нов, модерен дизајн, достапна и за правни лица, со многубројни функционалности

Read more

Нов зелен лик на Штип: Компанијата Mozzart донираше садници за реновираниот плоштад „Слобода“ во Штип

Read more
 

Ново

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • filter

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе

Како Руската православна црква регрутира шпиони низ парохиите низ САД?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе
  • filter
25 септември 1852, првиот лет со дирижабл на парен погон

24 септември 1852, првиот лет со дирижабл на парен погон

Читај повеќе

Пендаровски: Потребни ни се блиски врски меѓу Македонија и дијаспората

Читај повеќе