Дали го пробавте новиот Чоколино вкус?

Чоколино Дарк освојува на прва лажица

Колку пати сте го прескокнале појадокот затоа што едноставно немате идеја што да јадете или брзате од рано наутро? Веруваме дека не сме единствените на кои понекогаш им е тешко да најдат време за лесен и избалансиран почеток на денот, но можеме да кажеме дека на ова му дојде крајот!

Eден од омилените утрински оброци сега доаѓа во ново руво, што ќе ве освои со прва лажица. Станува збор за појадокот од нашето детство - Чоколино, чија нова, дарк верзија има сѐ што ви е потребно за да го започнете денот полни со енергија.

Чоколино е длабоко всаден во нашите сеќавања и со секоја лажица ни го враќа слаткиот вкус на детството. Затоа, не можеме да замислиме подобро чувство за почеток на денот од ова. Иако е познат производ, Чоколино порасна со нас и покрај оригиналниот вкус, претстави и голем број успешни верзии кои беа прилагодени на барањата на неговите обожаватели. Така, сега, на пазарот се појави сосема нов вкус кој ќе ве натера да им се радувате на утрата.

Чоколино Дарк е совршениот оброк за почеток на денот, а освен тоа може да биде и одличен меѓуоброк кој со леснотија може да го подготвите и на работното место. Направен е од 100% интегрално овесно брашно богато со растителни влакна, засладено исклучиво со урми и темно чоколадо и богато со какао. Овие состојки се заслужни за богатиот вкус на оваа темна комбинација, а чувството на ситост што ќе ве држи долго во текот на денот.

Може да се подготви со обично или растително млеко, а како и секогаш Чоколино оброкот е готов само за неколку минути. Затоа Чоколино Дарк е секогаш одличен избор за сите кои имаат напорен распоред веќе од рано наутро или за оние кои имаат навика да го одложуваат утринскиот аларм.

Чоколино Дарк - побарајте го на полицата со житарици за појадок.

Remote video URL
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Read more

Промо

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more
 

Ново

Обдукцискиот наод за Вања сè уште не е изготвен и доставен до обвинителството

Читај повеќе

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Читај повеќе

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

Читај повеќе

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Вучиќ најави изградба на гасна интерконекција кон Македонија

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • filter

10 декември 1868, во Лондон проработел првиот семафор

Читај повеќе