Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Без разлика дали работите во канцеларија или бутик, секоја професија има влијание на вашето ментално здравје.

Спроведени се различни истражувања за да се утврди кои професии се најмалку стресни.

Доколку го сакате она што го работите, со задоволство ги извршувате работните задачи.

Иако на секое работно место постои одредено ниво на тензија и стрес на кое не можеме да влијаеме, постојат професии кои се најмалку стресни.

Листа на најмалку стресни професии:

Фитнес инструктор

Нутриционист

Фризер

Библиотекар

Оториноларинголог

Професор на факултет

Кројач

Програмер

Логопед

Масер

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Живот

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Read more

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more

Цел свет го знаеше како малиот Херкулес, а денес е непрепознатлив

Read more

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Читај повеќе

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Читај повеќе

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Читај повеќе

Зошто е добро да се јаде диња?

Читај повеќе

Секси шорцевите на Tesla распродадени за минута

Читај повеќе
  • play_arrow

Цел свет го знаеше како малиот Херкулес, а денес е непрепознатлив

Читај повеќе

Намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе