Дел од Општина Аеродром и три скопски села утре без струја

Корисниците од селата Глумово, Шишево и Матка утре од 8:00 до 13:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Од 8:30 до 15:30 часот, без струја ќе бидат и корисниците од улицата „Тодор Чангов“ – подулици број 53 и 61 во Општина Аеродром.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на ЕВН Македонија АД.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Македонија

Владата ги усвои измените со кои ќе се регулираат цените за лекување на ковид-пациенти во приватните болници

Read more

Се ограничуваат трошоците на државните функционери за угостителски услуги

Read more

Дневен ковид-биланс: 1.129 новозаразени и 27 починати

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more
 

Вести

Бајден е загрижен за Украина, предложи средба со Путин

Читај повеќе

Владата ги усвои измените со кои ќе се регулираат цените за лекување на ковид-пациенти во приватните болници

Читај повеќе

Кочанскиот ориз наскоро во јапонските ресторани низ Европа?

Читај повеќе

Во судир на камион и автомобил едно лице загина, а три се повредени

Читај повеќе

Се ограничуваат трошоците на државните функционери за угостителски услуги

Читај повеќе

Johnson & Johnson ја одложува употребата на вакцината во Европа

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: 1.129 новозаразени и 27 починати

Читај повеќе

Навални поднесе тужба до затворот затоа што одбиле да му дадат Куран

Читај повеќе

Ковид-пасошите на ЕУ ќе важат за сите вакцини против COVID-19

Читај повеќе