Денеска е 21. ден од 21 година од 21 век

Денешниот ден, 21 јануари 2021 година е посебен во календарот на сите времиња.

Дваесетипрвиот ден во 21-та година од 21-от век сигурно е интересен момент за нумеролозите, а и интернет корисниците ги возбуди датумот што во вакво поредување ќе се повтори на 22 јануари 2122 година.

Твитерџиите особено му обрнаа внимание на овој феномен:

URL
URL
URL
URL
реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Чек дис аут

Трик што ќе ве одушеви

Read more

Жената која ја налути јавноста: Уби жирафа и позираше со неа откако ѝ го извади срцето

Read more

Топ 10 места за посета во 2021, ако дозволи ковид

Read more

Хаос на автопат во Калифорнија, се судрија авион и автомобил

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трик што ќе ве одушеви

Читај повеќе

Што е поштетно, долгото седење на работа или дома?

Читај повеќе
  • play_arrow

Вкусен лава колач со карамела

Читај повеќе

Кој би помислил: Еве што значи бакнежот во чело

Читај повеќе
  • play_arrow

Големо откритие во Кина: Пронајдени илјадници гробници во текот на изградба на метро

Читај повеќе

Зошто е толку популарна нордиската диета?

Читај повеќе

Жената која ја налути јавноста: Уби жирафа и позираше со неа откако ѝ го извади срцето

Читај повеќе

Како да разликувате сексуална привлечност од вистинска љубов?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 места за посета во 2021, ако дозволи ковид

Читај повеќе