Доделена главната награда Opel Corsa од наградната игра „Телеком наградува“

    Доделени и 50 T Phone 5G смартфони

Шаќир Брахими од Скопје е добитник на автомобилот Opel Corsa, главната награда од наградната игра на Македонски Телеком - „Телеком наградува“. Шаќир е припејд корисник на Македонски Телеком и денес ги доби клучевите од својот нов автомобил.

Во наградната игра којашто траеше од 22.11.2023 до 10.01.2024 учествуваа над 50.000 припејд и приватни постпејд корисници. Со бесплатно регистрирање преку апликацијата Telekom MK за секоја регистрација учесниците добиваа 5 GB мобилен интернет. За секоја регистрација преку Magenta Moments добиваа 500 Magenta Moments срца, коишто можат да ги искористат за активирање поволности од нашите партнери.

Освен главната награда, Opel Corsa, Македонски Телеком доделуваше и по еден T Phone смартфон дневно, со што вкупно се доделени 50 T Phone смартфони.

Сите добитници се објавени на веб-страницата на Македонски Телеком.

реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more
25 февруари 1944, Бугарите го ликвидираа Кузман Јосифоски - Питу

25 февруари 1944, Бугарите го убиле херојот Кузман Јосифоски - Питу

Read more

Промо

Macan поставува нови стандарди: првиот и целосно електричен SUV на Porsche

Read more

НЛБ Банка по повод Меѓународниот ден на образованието: Развојот на вработените основа за личен и организациски раст

Read more

Доделена главната награда Opel Corsa од наградната игра „Телеком наградува“

Read more

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more
 

Ново

Без струја Ѓорче Петров и Карпош

Читај повеќе

Променливо облачно и релативно топло

Читај повеќе

Паднаа цените на нафтата

Читај повеќе

МВР денес стави во функција онлајн проверка на готови пасоши

Читај повеќе

Времето утре променливо облачно и топло

Читај повеќе

Зеленски ќе ја покани Русија на мировен самит: Ќе им го претстави украинскиот план и услови

Читај повеќе
  • play_arrow

Ван Дајк во 118-та му го донесе Лига куп пехарот на Ливерпул против Челси

Читај повеќе

Вардар излезе од опасната зона, нов пораз на Работнички, кикс на Шкендија

Читај повеќе

Осудениот Дани Алвес за три месеци може да биде слободен човек

Читај повеќе