Доделена главната награда Opel Corsa од наградната игра „Телеком наградува“

    Доделени и 50 T Phone 5G смартфони

Шаќир Брахими од Скопје е добитник на автомобилот Opel Corsa, главната награда од наградната игра на Македонски Телеком - „Телеком наградува“. Шаќир е припејд корисник на Македонски Телеком и денес ги доби клучевите од својот нов автомобил.

Во наградната игра којашто траеше од 22.11.2023 до 10.01.2024 учествуваа над 50.000 припејд и приватни постпејд корисници. Со бесплатно регистрирање преку апликацијата Telekom MK за секоја регистрација учесниците добиваа 5 GB мобилен интернет. За секоја регистрација преку Magenta Moments добиваа 500 Magenta Moments срца, коишто можат да ги искористат за активирање поволности од нашите партнери.

Освен главната награда, Opel Corsa, Македонски Телеком доделуваше и по еден T Phone смартфон дневно, со што вкупно се доделени 50 T Phone смартфони.

Сите добитници се објавени на веб-страницата на Македонски Телеком.

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Промо

Победничка комбинација за #ФиналеЗаСитеНавивачи

Read more

Новиот Porsche 911: T-Hybrid за значително подобрени перформанси

Read more

Летна академија Vibe On со Шпаркасе Банка!

Read more

Вложениот труд носи сатисфакција

Read more
 

Ново

Тешко повредена скопјанка при судир меѓу мотоцикл и електричен тротинет

Читај повеќе

5 знаци кои покажуваат дека не јадете доволно

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Кои се најпопуларните имиња во светот?

Читај повеќе

Повторно ќе биде сослушан осомничениот за убиството на двегодишната Данка

Читај повеќе

Општина Карпош поставува „репелент“ за спречување на појава на змии

Читај повеќе

Од четврток активно портокалово ниво за опасност од високи температури во Македонија

Читај повеќе

Пеколно лето: Зошто е важно да го заштитите телефонот од прегревање?

Читај повеќе

Објавен потесниот круг за регионалниот книжевен избор „Штефица Цвек“

Читај повеќе