Рецепти

Домашни бисквити со путер од кикирики

3. јануари 2019 - 15:13 | Б.С.Б.

Ако сакате да им подготвите домашни бисквити за грицкање за вашите најмили, овој рецепт е идеален за вас. Состојките може да ги комбинирате со различни намирници.

За овие бисквити се потребни четири состојки:

Состојки:

Шолја путер од кикирики

Половина шолја шеќер

Едно јајце

Половина шолја брашно

Подготовка:

Ставете ги состојките во еден сад и добро измешајте, за да се соединат сите состојки. Од смесата направете топчиња, ставете ги тепсија за печење  обложена со хартија за печење и притиснете ги со виљушка.

Печете во загреана рерна на 180 степени, 8 до 10 минути.

Коментирај