Драма во Париз: Маж со часови виси од Ајфеловата кула

Париз, 20 мај 2019 (МИА) – Ајфеловата кула денеска попладне беше евакуирана и затворена за посетителите откако еден непознат човек почнал да се искачува по оваа париска знаменитост. Француски медиуми информираат дека човекот е со часови горе на кулата.

На снимките кои се појави на социјалните мрежи, може да се види човек како виси помеѓу третиот и највисокиот дел од кулата. Спасувачот во црвено е над него. Не е познато како успеал да го помине обезбедувањето.

Портпаролката на париската полиција изјави дека тим на пожарникари бил на местото на настанот и бил во контакт со човекот. Засега не е познато што сака да постигне со овој чин.

Кулата е највисоката градба во Париз. Таа е висока 324 метри, приближно како зграда од 81 кат.

реклама

Свет

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Колумбија: Отпуштени десетици воени лица обвинети за силување малолетнички

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

ЕК го одобри лекот ремдесивир за COVID-19

Read more

Вести

Спасовски: Најниските пензии ќе се зголемат за најмалку 21 процент

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Читај повеќе

Сопружници од Кавадарци нападнале сосетка со дрвен предмет

Читај повеќе

Полицијата санкционирала 478 лица за неносење заштитни маски

Читај повеќе

Колумбија: Отпуштени десетици воени лица обвинети за силување малолетнички

Читај повеќе

Вкупно 6.787 заразени во земјава, почитувајте ги мерките за заштита

Читај повеќе

Предизборната кампања на средина, се вжештува реториката

Читај повеќе

Сончево со мала облачност, попладне дожд, грмежи и ветер

Читај повеќе

Цените на нафтата паднаа под 43 долари, расте загриженоста поради ширењето на заразата

Читај повеќе