Дваесет интересни факти за карактерот на Стрелците

Стрелците многу често ја напуштаат комфор зоната затоа што нивната желба за патување е поголема од сè останато. Имаат единствена енергија и неверојатен ентузијазам, се снаоѓаат во секоја професија. Тие никогаш не престануваат да работат на себе. Декември е нивниот месец, па погледнете ги брутално искрените факти за припадниците на овој хороскопски знак. 

1. Стрелците ја прикриваат својата тага со хумор.

2. Знаат како да продолжат понатаму и не се грижат за другите.

3. Знаат како да се мотивираат за да преживеат во суровиот свет.

4. Жените родени во знакот Стрелец не почитуваат мажи со слаб карактер.

5. Стрелците имаат различни планови и шеми. Секогаш го добиваат она што го сакаат.

6. Тие во принцип имаат тежок карактер.

7. Посесивни се кон нивните партнери.

8. Имаат стил.

9. Се смеат и во најтешките ситуации.

10. Доколку не сакате да бидете во неволја, не обидувајте се да ги контролирате.

11. Кога не се чувствуваат добро, остануваат дома.

12. Не трошете време обидувајќи се да им дадете совет. 

13. Кога се виновни, се обидуваат да избегнат конфликтни ситуации.

14. Уживаат во луксузните работи, но знаат како да ги ценат ситниците.

15. Се обидуваат да ги сокријат своите стравови.

16. Можат да ви го дадат своето срце и да направат сè за вас, а наредниот ден да ве заборават доколку ги повредите.

17.  Кога ќе разговарате со Стрелецот, не кажувајте му дека не знае што зборува, затоа што тоа го иритира.

18. Стрелците не поднесуваат луѓе кои се обидуваат да им држат лекција.

19. Мразат монотонија.

20. Искреноста не е нивна јака страна.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Живот

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Read more

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Read more

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Магазин

  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Читај повеќе

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Читај повеќе