Две деца повредени во сообраќајка во Кавадарци

Две деца се повредени во сообраќајна несреќа во Кавадарци, откако автомобил управуван од 32-годишна жена удрил во ѕид од куќа.

За несреќата информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

„Вчера во 16:30 часот сe случи сообраќајна незгода на ул. „Ќиро Спанџов“ во Кавадарци,  во која автомобил Mercedes, со кавадаречки регистарски броеви, управуван од С.М.(32) удри во ѕид од куќа, при што, С.М. е повредена. Исто така, повредени се и сопатниците, две деца од три и четири години. Повредените се пренесени во болницата во Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот“, појасни Додевски. 

реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Хроника

Заев: Истрагата за обидот за бегство на Мијалков мора да се спроведе до крај

Read more

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Read more

Обвинети шест лица за прикажување фалсификувани ПЦР тестови

Read more

Приведени дилери од Скопје и Куманово

Read more
 

Вести

ДЗС: Досега евидентирани 11.149 лица преку апликацијата за самопопишување

Читај повеќе

Заев: Истрагата за обидот за бегство на Мијалков мора да се спроведе до крај

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: 726 новозаразени и 7 починати

Читај повеќе

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Читај повеќе

Дигитализација на јавните обвинителства и воведување е-инспектор, дел од мерките против корупцијата

Читај повеќе

Минатата година БДП со стапка од минус 4,5 отсто

Читај повеќе

Лавров: Ќе им одговориме на САД ако воведат санкции кон Русија

Читај повеќе

Компаниите може да аплицираат за февруарска помош за плати цел март

Читај повеќе

Што треба да знаете за петте најголеми воени сили во светот?

Читај повеќе