Две експлозии во Северна Митровица, активирана рачна бомба

Силна детонација одекнала по полноќ во Северна Митровица, пренесуваат српските медиуми.

Активирана била рачна бомба, при што е причинета мала материјална штета на куќа, потврдија за KoSSev од косовската полиција.

Граѓаните на северниот дел на Косовска Митровица, оние кои останаа будни час по полноќ, можеа да слушнат уште една силна детонација.

Од косовската полиција за KoSSev потврдија дека на улицата „Цара Душана“ експлодирала рачна бомба.

Причинета е мала материјална штета на прозорецот од куќата, нема повредени, за KoSSev изјави Ветон Ељшани, заменик командант на КП за северниот регион.

На местото на настанот излегле полициски единици, отворен е случај поради повикување на општа опасност.

реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Регион

Земјотрес во Босна и Херцеговина и во Хрватска

Read more

Додик: Ако Трамп победи на изборите, Република Српска би можела да прогласи независност

Read more

Родителите на убиените деца тужат, родителите на детето-убиец се трудат да го сокријат имотот

Read more

Опасна дрога доаѓа на Балканот, први случаи на предозирање во Словенија

Read more
 

Вести

Европејците сѐ помалку сакаат да работат, државите се обидуваат да ги мотивираат

Читај повеќе

Уште едно убиство: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Читај повеќе
  • play_arrow

Османи прв собра 10.000 потписи за претседател: Веста ме најде во домашен амбиент

Читај повеќе

Амбасадорката Тигањ: Во Хрватска може и со старите пасоши

Читај повеќе

Земјотрес во Босна и Херцеговина и во Хрватска

Читај повеќе

Унгарија најпосле ѝ дозволи на Шведска да влезе во НАТО

Читај повеќе

Герапетритис: Преспанскиот за пасошите мора да се почитува, а меморандумите во Грција ќе бидат ратификувани кога ќе им дојде времето

Читај повеќе

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Навални требало да биде разменет за руски платен убиец, Путин се откажал во последен момент

Читај повеќе