Идеја за доручек: Подгответе ги најсочните мусли досега

Вкусен и здрав појадок е она што ви треба. Издвојте малку време и подгответе сочни мусли кои ќе ви дадат енергија за да го започнете денот.

Потребно:

100 гр. лешник

100 гр. чипс од кокос

400 гр. овесни снегулки

200 мл. вода

200 гр. урми

100 гр. путер од кикирики

Начин на подготовка:

Во тава, на средна температура, печете ги одвоено сецканиот лешник, кокосот и овесните снегулки, додека да добијат златеста боја. 

Додека се ладат, изблендирајте ги урмите и путерот од кикирики. Потоа, соединете ги двете смеси, измешајте ги и ставете ги во фрижидер. Додајте ѓумбир во прав, ванила или цимет.

Сервирајте со јогурт или соино/кокосово млеко или со омиленото смуди кое го консумирате за доручек.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Рецепти

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Read more

Рецепт за сладолед од три состојки

Read more

Десерт на денот: Торта со јагоди и бадеми

Read more

Идеја за десерт: Освежителен колач со бисквити и банани

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе