Фудбал

Икарди: Штета што Меси нема да игра

23. октомври 2018 - 14:51 | МИА
Барселона, 23 октомври 2018 (МИА) – Капитенот на Интер, Мауро Икарди, во пресрет на третиот натпревар во Лигата на шампионите со Барселона, изрази жалење што Лионел Меси нема да учествува на таа средба.

31-годишниот Аргентинец ја повреди раката во натпреварот од 9. круг од шампионатот на Шпанија против Севиља (4:2).

„Штета е што Меси нема да може да игра, секогаш е убаво да се сретнеме со одлични играчи. Тој е најдобар на светот. Знаеме дека неговото отсуство е голема загуба за Барселона, и можеме да го искористиме тоа. Имаме можност да ги победиме“, изјави најдобриот фудбалер на Интер.

Натпреварот Барселона – Интер ќе се игра утревечер (24 октомври) на „Камп Ноу“ со почеток во 21 часот.

Двете екипи имаат по две победи остварени во првите две рунди од ЛШ. Во Б-групата се уште Тотенхем и ПСВ кои се без освоен бод. 

Коментирај