Италијански готвач открива: Кога се посолува водата за варење тестенини?

Ако мислевте дека е сосема неважно кога да ја посолите водата во која ги варите тестенините - тогаш се лажете. Има неколку причини зошто е важно водата да се посоли во вистинско време.

Тестенините најчесто се нашиот избор за оброк кога немаме многу време за готвење или кога сакаме да изедеме нешто навистина кремасто, заситувачко и вкусно. Едноставната подготовка на тестенините се сведува на два чекори - варење и додавање сос или нешто друго.

Сепак, постои еден чекор на кој мора да обрнете внимание доколку сакате тестенините секогаш да ви излегуваат како што треба - посолување на водата. Додека едни веруваат дека треба да се додаде сол во ладна вода на почетокот, други кога водата ќе зоврие, трети веднаш пред да ги ставите тестенините во тенџерето, некои велат во исто време со тестенините или кога ќе бидат до половина сварени.

Одговорот на прашањето кога да се додаде сол во водата при готвење на тестенини го даде експертот за тестенини Лоренцо Бони, главен готвач на Barilla Americas.

„Совршено време за посолување на водата е кога ќе зоврие, веднаш пред да ги додадете тестенините“, вели Бони.

Тој додаде дека времето е клучно за да се добијат совршено зачинети тестенини и вели дека прераното додавање сол - на пример кога водата е сè уште ладна или дури и млака - може да го забави процесот на вриење. Додавањето сол прерано може да предизвика уште поголеми проблеми: „Да се ​​остави солената вода да врие предолго пред да ги готвите тестенините, може да ви го направи јадењето премногу солено“.

Тој додава дека солта ја зајакнува структурата на тестенините и смета дека солта го спречува лепењето на тестенините, па затоа е клучно овие две состојки да поминуваат доволно време заедно во тенџерето.

„Од кулинарска гледна точка, малку сол ќе го подобри природниот вкус на тестенините. Размислете како прстофат сол го оживува вкусот на колаче. Сето тоа е многу сличен принцип“, вели Бони.

За домашните готвачи кои сакаат да го направат вистинскиот сооднос тестенини-вода, Бони препорачува да започнете со четири литри вода по килограм суви тестенини. Потоа додадете една лажичка сол на секој литар вода. Ако внимавате на внесот на сол и се грижите дали да додадете повеќе лажички сол во водата со тестенини, треба да знаете дека многу малку всушност влегува во самите тестенини.

„Солта целосно се раствора во водата. Повеќето од солта се фрла кога тестенините се цедат, така што тестенините всушност само ќе апсорбираат мала количина од солта што се наоѓа во водата“, вели Бони.

Следниот пат кога ќе имате тестенини за ручек или вечера, запомнете - за половина килограм тестенини ставете да зовријат четири литри вода и додадете четири лажички сол непосредно пред да ги додадете тестенините по ваш избор.

Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Рецепти

Со еден мал трик лава колачот секој пат ќе излезе совршено

Read more

Посно, лесно и брзо: Ориз со зеленчук

Read more

Рецепт за имунитет: Јунешко со зелка и целер

Read more

Зошто оризот треба да се натопи во вода пред подготовка?

Read more
 

Магазин

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Читај повеќе

Најшармантните хороскопски знаци: Носат неодолива енергија

Читај повеќе

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Читај повеќе

Зошто не треба да се спие со отворени завеси?

Читај повеќе

Викенд хороскоп од 12 до 14 април за секој знак од зодијакот

Читај повеќе

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Читај повеќе

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Читај повеќе
  • play_arrow

Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажува сточарот кој беше нападнат од мечка

Читај повеќе

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Читај повеќе