Како би можело да изгледа животот по 1000 години?

Гледајќи од денес, живот на Земјата за илјада години би можело да биде неверојатен, каков што само би сонувале сега, или пак вистински кошмар.

Да направиме точна прогноза за нешто кое е во далечната иднина, е невозможно. Но, со оглед на тоа како се развива технологијата, можеме да направиме прилично веродостојна прогноза.

Замислете дека вечер си легнувате, а утре се будите во годината 3021. Луѓето можат да си го одберат сопствениот изглед, да го менуваат секојдневно, имаат супермоќи, вратени во живот се диносаурусите, на одмор се оди на други планети и што уште не.

Но, можеби Земјата и нејзини жители се непрепознатливи споредени со денешните.

Remote video URL
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Чек дис аут

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Што се случува ако ги изгуглате ликовите од „Friends“?

Read more

Лажни ковид-пасоши се продаваат преку интернет по поволни цени

Read more
 

Магазин

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе