Како Метју Пери спречи да го замразиме ликот на Чендлер?

Friends е меѓу омилените серии на многу луѓе, а нивната гледаност повторно се зголеми по смртта на Метју Пери.

Откако Пери почина, се откриваат различни нови детали за серијата, па сега е откриен еден момент кој требаше да се случи, но кој тој го спречи.

Имено, во епизодата од петтата сезона The One in Vegas: Part 1, Чендлер требало да ја изневери Моника со вработена во хотел која требало да ја игра актерката Лиса Кеш.

„Дојдов како гостинка и бев многу возбудена. Во сцената, Чендлер и Моника се расправаат околу ручекот со Ричард. Сценариото беше дека Чендлер оди во собата, нарачува собна услуга и јас го услужувам како вработена во хотелот. Почнуваме да разговараме и се поврзуваме и Чендлер ја изневерува Моника со мојот лик“, изјави Кеш.

„Ја вежбавме таа сцена. Еден ден пред снимањето пред публика, ми кажаа дека Пери отишол кај сценаристот и рекол дека публиката никогаш нема да му прости на Чендлер ако ја изневери Моника. Веројатно беше во право! Тоа можеше да го промени текот на серијата и неговиот лик“, додаде таа.

Иако нејзината првична улога беше отсечена од сценариото, Лиза Кеш се појавува како стјуардеса во сцена со Дејвид Швимер и Џенифер Анистон.

Таа рече дека ѝ е многу драго што имала можност да работи со Пери, макар и само за проба на сцена која на крајот не била снимена.

„Се чувствував многу удобно. Беше многу пријатен и фин и поради тоа се чувствував смирено. Многу се забавував. Беше многу забавно и многу лесно да се работи со него“, заклучи Кеш.

Remote video URL
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Филм & ТВ

Netflix „експлодира“

Read more

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Read more

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more
 

Сцена

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе